У суботу, 6 грудня, відбулася міжнародна наукова конференція, у якій взяли участь учасники програми «Studiuj i badaj po polsku» (Study in Polish), а також гості з Варшавського університету (ВУ), Ягеллонського університету, а також Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасників привітали проф. др. габ. Роман Голод, декан факультету філології ПНУ, та проф. др. габ. Івона Курз, декан факультету полоністики Варшавського університету.
Далі координаторки програми — Саманта Бусіло (ПНУ) та др. Беата Єндрика (ВУ) — представили проєкт «Навчайся та досліджуй польською», реалізований у партнерстві двох університетів протягом останнього року в межах гранту Національного агентства академічного обміну (NAWA). Доповіді, представлені у двох секціях, стосувалися питань мовознавства, перекладознавства, а особливо мовної академічної компетентності, необхідної для навчання та проведення наукових досліджень.
У добу інтернаціоналізації університетів та період інтенсивної українсько-польської наукової співпраці обговорювана тематика є особливо актуальною. У конферецїї з рефератом виступили викладачі кафедри слов’ янських мов та кафедри світової літератури (доц. Ольга Лазарович, доц. Олена Пелехата, доц. Ірина Спатар, Саманта Бусіло). ” Варто зазначити, що можливість представити свої доповіді мали також студенти та молоді науковці. У студентській секції з рефератами виступили студентки Прикарпатського університету: Валерія Шерстюк і Людмила Русанова. Доповіді були опубліковані у спеціальному випуску часопису Товариства культури польської мови «Poradnik Językowy» (SCOPUS) під редакцією проф. Станіслава Дубіша (Варшавський університет) (див. https://journals.polon.uw.edu.pl/index.php/pj/index).
У межах програми «Навчайся та досліджуй польською» було реалізовано цикл відкритих лекцій з мовознавства, наукову конференцію, публікацію спеціального випуску наукового часопису Варшавського університету «Poradnik Językowy», а також 150 годин мовних майстер-класів із редагування дипломних робіт, наукових статей і виконання дослідницьких проєктів. Учасниками програми стали студенти й молоді науковці з 12 українських та польських університетів (50 осіб), зокрема Прикарпатського університету, Львівського університету імені Івана Франка, Харківського університету імені В. Каразіна та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Це вже третій спільний проєкт, реалізований у співпраці з Варшавським університетом, який об’єднав філологічну спільноту України та Польщі. Проєкт, високо оцінений Національним агентством академічного обміну, переміг у конкурсі та був визнаний експертами як потрібний і важливий. Дякуємо за довіру NAWA та нашим партнерам за плідну співпрацю.